Sākums > Iepakojumi u.c., Papīrs > Kā mēs bekot gājām.

Kā mēs bekot gājām.

Šovakar bija ražīgs vakars. Sameistarojām (es meistaroju, Ieva skatījās) veselas 3 sēnes. Viena pilnīgi noteikti bija mušmire, otra beka (jeb apšu beka – kā labpatika Ievai teikt), trešā bija – tā kā bērzlape, tā kā ne, bet skaista gan.

senesNepieciešams: tualetes papīra ruļļa viducis, kartons (var izmantot tetrapakas, bet tā kā mums Maksimā tagad lēts kartons, tad mēs lepni izmantojām jaunu 🙂 ), balts papīrs, guaša krāsas (vai aplikāciju papīrs), līme (tāda, kas ātri žūst) un līmlente (tā atvieglos cepurītes salīmēšanu).

Tualetes papīra rullīša viduci aplīmē ar baltu papīru.

rullītis

sēnes cepurīteNo kartona izgriež apli (vislabāk ir zīmēt ar cirkuli, jo tad varēs atrast centru, bet es zīmēju ar trauciņu). Tālāk iegriež līdz vidum un, pārliekot vienu malu pāri otrai, izveido  piltuvveidīgu cepurīti (lai vieglāk būtu salīmēt, varno otras puses savienojuma vietu pārlīmēt ar līmlenti un virspusē ar balta papīra sloksni),

sēnes cepurītekuru ar guaša krāsām nokrāso vajadzīgajā krāsā. Ja ir aplikāciju papīrs, tad var nolīmēt ar to (izgriežot tikpat lielu apli, cik cepurītei). Ļauj nožūt.

senes kātiņš Augšā sēnes kātiņam iegriež visriņķī iegriezums (apm 5 mm) un ar pirkstiem ieloka uz iekšu. Noziež kārtīgi ar līmi, liek virsū cepurīti, piespiež, kamēr līme nedaudz apžūst un sēnīte ir gatava (tā kā PVA līme tik ātri nežūst, tad es liku diezgan daudz līmes, lai, kad nožūs, cepurīte turētos klāt).  Ja taisa mušmiri, no baltā papīra izgriež un salīmē uz cepurītes baltus punktiņus, no baltā papīra nogriež sloksni, apmēram tik, cik sēnes kātiņa apkārtmērs, iegriež (atstājot kādus 1,5 cm līmēšanas vietu) un ar šķērēm velkot, sarullē. Pielīmē kātiņam. Bērzlapītei cepures maliņa ir veidota līdzīgi, tikai pielīmēšanai atstāj kādus 7 mm.

Advertisements
KategorijasIepakojumi u.c., Papīrs
  1. Vēl nav komentāru.
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: