Mājas > Iepakojumi u.c., Leļļu māja, Papīrs, Rotaļas > Gatavojam leļļu māju. 1. daļa.

Gatavojam leļļu māju. 1. daļa.

Jau labu laiku meklēju internetā dažādas idejas un instrukcijas leļļu mājām un mēbelēm. Jāsaka, ka diemžēl – lai arī ir daudz aprakstu, nav fotoattēlu, kas palīdzētu labāk saprast to procesu. Vēlējos iztulkot kādu rakstu, bet tulkojot sapratu, ka diemžēl mana angļu valoda nav tik spēcīga, lai bez attēlu palīdzības saprastu rakstītā jēgu, tāpat vēlējos vienkāršot visu procesu. Izlēmu – gatavošu pati leļļu māju (man tā ir 2. pēc skaita, bet arī pavisam savādāka nekā pirmā), fotografējot soli pa solim darbības.  Te nu ir rezultāts. Ceru, ka apraksts un attēli būs daudzmaz skaidri, lai arī jums izdotos tikt pie savas leļļu mājas. Un vienmēr paturam prātā – lai kādai instrukcijai mēs sekotu, droši improvizējam, ieviešam savas idejas, labojumus – jo tas ir tikai pamats, pārējais ir jūsu rokās.

1. Lai izveidotu mājas karkasu, pamatā ir vajadzīga paliela stingra kartona kaste, papīra līmlente, asais nazītis, šķēres.

2. Kastei nogriežam atveramās malas.

 

 

 

3. Atgriežam vienu malu (tā, lai neizjūk kaste), kas būs jumtam. Ja atveras kāda mala, kam nevajadzētu atvērties, to aizlīmē ar līmlentu. Lai izveidotu jumta formu, jāatzimē vidus un jānovelk divas līnijas no centra uz kastes malām, ~ 3 cm no šīs līnijas jānovelk vēl viena līnija (lai var piestiprināt jumta detaļas).

4. Jānogriež sāni – veidojas trīsstūris. Tālāk, lai vieglāk būtu nolocīt malu, jānovelk pa līniju ar lineālu (vai citu plakanu priekšmetu). Malas jāatloka uz iekšu.

5. Kad tas izdarīts, jāpielīmē jumta detaļas ar līmlenti. Par jumta detaļām izmantojam iepriekš nogrieztās malas – jāizvēlas tās, kuras vislabāk der. Ja malas ir par mazu (pāris cm nav īpašas nozīmes, ja vien negribat ideālu leļļu māju), jāmeklē kaste, no kuras izgriezt vajadzīgā izmērā. Jālīmē tā, lai iepriekšnolocītās trīsstūra malas paliktu mājas iekšienē.

6. No iekšpuses ar līmlenti savieno jumtu ar sienu tā, lai veidotos taisns jumts un taisnas sienas (neliela nobīde nebūs nekas traks). Vēlams kārtīgi nostiprināt, pārlīmējot kādas 2-3 kārtas ar līmlenti.

7. Lai izveidotu divus stāvus, no piemērota izmēra kastes izgriežam vajadzīgajā lielumā kartona gabalu, ierēķinot malas, ko atlocīt, ar kurām šogabalu stiprināt pie sienām.

8. Kārtīgi ar līmlenti līmējot vairākas kārtas, pielīmējam šo gabalu sienām (var izmantot arī karstās līmes pistoli vai kādu citu izturīgu līmi, kas ātri žūst).

9. Šādi izskatās māja bez apdares.

10. Ķeramies klāt līmēšanai. Ļoti ekonomiski ir izmantot klīsteri. Tā kā man šovakar nebija īsti laika un vēlmes to gatavot, tad izmantoju PVA līmi – atškaidītu ar ūdeni (ļoti labi klājas un netērējas tik ātri).

11. Tātad – mēram, atzīmējam, griežam un līmējam. Tā kā mums nesen bija remonts, tad man bija pieejami tapešu atgriezumi un pat linoleja gabals grīdām. Ja nav tapešu, var izlīmēt ar saimniecības papīru un nokrāsot.  Līmējot iesaku līmi klāt uz tapetes, tad labāk turēsies un neatlips (it īpaši, ja tapetes, kā man, ir no man nezināma plastiska materiāla).

12. Šādi izskatās māja ar apdari. No ārpuses varam krāsot kādās krāsās gribam. Kad viss būs nožuvis, tad varēs droši griezt logus (par to, aizkariem un citiem mājas rotājumiem būs 2. daļā).

Tā kā nepacietīgā mājas īpašniece nebija ar mieru gaidīt, tad mēbeles (tās nedaudzās, ko esmu izgatavojusi iepriekšējai mājai), tika sanestas vēl nenožuvušā mājā.

Neliels kuriozs – veidojot televizoru, izgriezu no žurnāla attēlu, kurā ir redzamas haizivis baseinā. Tagad lelles vienmēr tiek aicinātas laipni noskatīties “Haizivs stāstu”.

  1. Vēl nav komentāru.
  1. No trackbacks yet.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: